Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Türk lirasının değer kazanmasını bekliyorlarmış, değerlenince hemen açıklanacakmış. :D:D:D

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟

duyduğum en saçma yorum bu falqon :D buarada ben falqon gibi düşünmüyorum tasarımcı dediğin engin düşünebilmeli oyüzden tebrik ederim Pankus tasarımın son derece başarılı keşke katılabilseydin yarışmaya..katılsaydın falqon dan daha iyi bir sıralamaya tabii kalırdın kesin :D

hadi ya kaçırdık benimde tasarımım bu
https://e1201.hizliresim.com/t/k/1w321.jpg
yorumlarmısınız

Son düzenleme:

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
söylediğim gibi dereceye girse yarışma sonuçlarından 10-15 gün önce ararlardı..
daha nasıl bir simge olacaksa artık..

neyse, önemli başka bir yarışmada dereceye girdik, bakalım logomuz birinci olacak mı?
inşallah diyelim..

diğer TL simge örnekleri..

https://imageshack.us/photo/my-images/403/tlsimgevaryantjpeg.jpg/
https://imageshack.us/photo/my-images/267/tlsimgeorantijpeg.jpg/

https://imageshack.us/photo/my-images/694/tlsimgevaryantjpeg.jpg/
https://imageshack.us/photo/my-images/811/tlsimgevaryantjpeg.jpg/

bu durumda sizin iddianız hala devam ediyor olmalı :D
31 ocak son gün bakalım ne olacak. şimdiden hayırlısı :D

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu tür bir yarışmada, avrupa'da olsam ve kazanmayacağımı bilsem bile iddia ederdim; ama türkiye'de kazansam bile iddia etmem ve bir beklenti içine girmem..

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu tür bir yarışmada, avrupa'da olsam ve kazanmayacağımı bilsem bile iddia ederdim; ama türkiye'de kazansam bile iddia etmem ve bir beklenti içine girmem..
çok özel olmayacaksa neden diye sorabilir miyim? Türkiye yi yurt dışından farklı kılan nedir?

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok özel olmayacaksa neden diye sorabilir miyim? Türkiye yi yurt dışından farklı kılan nedir?

Bir ülkede ygs lys şifreli sorular varsa torpili olan biryere geliyorsa demek istiyo anlamıyomusun avrupa en iyi kazanır türkiyede dayısı olan kazanır....

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir ülkede ygs lys şifreli sorular varsa torpili olan biryere geliyorsa demek istiyo anlamıyomusun avrupa en iyi kazanır türkiyede dayısı olan kazanır....

pardon da Sana sormadım. . . Ayrıca sizin gibi de düşünmüyorum. . .avrupa yi hatta diğer bir çok ülkeyi görmüş biri olarak söyleyebilirim ki bizim ülkemiz gibisi yok.sanırım buka torpille eğitimci olmayı başarmış ama herhalde pişman eğitimci olmaktan ki böyle konuşuyo :D

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
helal sana buka!..

yurdışındaki yarışmalarda, yarışmanın türü ve katılımcı sayısı ne olursa olsun daha önce belirttikleri tarihte muhakkak
açıklarlar ve dereceye girenleri de gününden önce tüm katılımcılara bildirirler.. kimseyi merakta bırakmazlar ve sonuçlar bir engele de takılmaz.. çünkü hem halkın, hem resmiyetin, hem özelin kültüre, emeğe ve sanata saygısı vardır.. herşeyden önce kendilerine saygıları vardır.. bunu katıldığım yurtdışı yarışmalarından anlıyabiliyorum..

örneği: katılmadım ama merak edip biraz araştırdım, "bu tekirdağ belediyesinin açtığı yarışmadan neden bir sonuç çikmadı ve yarışmayı neden iptal ettiler" diye.. öğrendiğim, jüri üyeleri 1. 2. 3. seçmiş ama belediye başkanı beğenmemiş seçilenleri.. artık zihniyete bakın, kesin -nemalanamamıştır- yarışmadan, yoksa derdinin tekirdağ'ın yeni ve iyi bir logosu olsun derdi değil..
zira o kadar eserden bir çalışma çıkmaması mümkün değil.. genelde bu hep böyle...
hadi bu belediye, normaldir..
özel sektörü es geçiyorum..
peki resmi kurumlar..
bizde resmi kurumların düzenledikleri tüm yarışmalar bürokratik engele takılır..
ne sayıyı ne tasarımı ne de günlerce verilen emekleri iplemezler bile, çünkü kendilerine de halkına da saygıları yoktur bazı tiplerin.. başlangıçta gösterdikleri ciddiyeti sonraları göstermezler..
yani kısaca; bu ülkede bedenler değişebilir ama kafalar asla değişmez.. zihniyet hep aynı..

TL nin akibeti de aynı tas aynı hamam olacak..
bu ülkenin topraklarında bir kültür olduğunu biliyorum ama üzerinde yaşayanlarda bir kültür var mı onu bilmiyorum..

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hakikaten siz evreninerkezi olmuşsunuz saygılar benden
ayrıca gönül aldığınız için teşekkürler bu arada benim blok sitem var görmek isterseniz.

https://my.opera.com/suatamca/blog/

estağfirullah, teşekkürler ve rica ederim :) hiç bi zaman böyle bi niyetim olmadı zaten istesemde olamazdım evreninmerkezi falan:) evrenin merkeziyle alakalı bana ait bi hipotez varda uğraşıyorum üzerinde hala oradan ileri geliyo hani evren merkez falan :D sitenizden takip edeceğim inşallah sizi suat bey sanatçı kimliğe sahip biri olduğunuzu ilk mesajınızdan anlamıştım zaten :) saygılar

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pardon da Sana sormadım. . . Ayrıca sizin gibi de düşünmüyorum. . .avrupa yi hatta diğer bir çok ülkeyi görmüş biri olarak söyleyebilirim ki bizim ülkemiz gibisi yok.sanırım buka torpille eğitimci olmayı başarmış ama herhalde pişman eğitimci olmaktan ki böyle konuşuyo :D

sana sormadım diyosun neden cevap yazıyosun evrenin merkezi sadece iyiliğin için söyluyorum buna inan bak türkiyede paran varsa universite okursun türkiyede paran varsa parana daha cok para katarsın paran varsa amaaaa
cok zekısın okullarını bırıncılıkle bıtırmıssın ve paran yok iste o zaman bu ulkede adama tekme atarlar avrupada boyle degıl sen avrupayı gordum dıyosun sen sadece gormussun yasamamıssın.!!!!:sadsmile:

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
sana sormadım diyosun neden cevap yazıyosun evrenin merkezi sadece iyiliğin için söyluyorum buna inan bak türkiyede paran varsa universite okursun türkiyede paran varsa parana daha cok para katarsın paran varsa amaaaa
cok zekısın okullarını bırıncılıkle bıtırmıssın ve paran yok iste o zaman bu ulkede adama tekme atarlar avrupada boyle degıl sen avrupayı gordum dıyosun sen sadece gormussun yasamamıssın.!!!!:sadsmile:

haklısın. Geri kalmış ülkelerde bu dediğin hep yaşanmıştır bizde de yaşandı ve hala o zamandan kalma bazı kafalar bunu yaşatmaya çalışıyo ama artık bazı şeyler çok değişti çok şükür ki. Bak kafan varsa birinciysen falan çok güzel burslar var artık. Devletin ve özel vakıfların verdiği. . . İnan çok rahat edersin. . .mesela ben tubitak bursu alıyorum aylık 750 tl kadar. Ev kiramda çıkıyo cep harçlığımda. . . Patent için her başvurumda tüm masraflar devletten bi de üstüne 1000 tl alıyorum. . .bunlar çıkalı daha bi kaç sene oldu. . . Şayet birinci falan olduysan vakıflarin inanılmaz bursları var. Devletin verdiği kredi bursa dönüşüyo ayrıca. . . Şayet dediğin gibi birinci falan olduysan 3500 tl ye kadar aylık burs alma imkanın var ve okulda bedava isterse özel olsun. . . Yurtdışı master ve doktora için sadece devletten 1500 dolar dan fazla burs alabiliyorsun. . . Neyse işte . . . Yani artık bu kadar ümitsiz olma lütfen buka. . Bak ümitsizlik haramdir ayrıca. . . Her zaman ümitvar olmalıyız. Avrupa diyorsun ya mesela ben o kanlı ve iğrenç rahatlığı ve bedelini başkalarının ödediği özgürlüğü istemem asla. Onlar afrikadaki aç insanlar sayesinde zenginler, asyadaki zavallı insanlar sayesinde özgürler ve amerika kıtasında ki soydaşlarimiz(kızıl derililer) ve mayalar aztekler inkalar sayesinde bu kadar rahatlar şuan. . . Sakin bana onlar çağdaş uygar iyi insanlar falan deme..asıl bizim insanımiz hak ediyo bu güzel sözleri. . Çünkü biz 600 sene durduk onların sömürdügü topraklardan. Kimseye turkceyi öğretmedik asimile edip sömürmedk o insanlari. . Ama onlar 20 sene de dillerini de kültürlerini de zorla soktular damarlarına,bi virüs gibi yayıldılar sonra, pis bi hastalığın çekip gitmesi gibi de herşeyleri bitince çekip gittiler. . . Şimdi afrikanin yarısı ingilizce yarısı fransızca konuşuyo hala. Sakin bana "ama onlar artık yok bunlar torunları ve . . . " deme çünkü daha düne kadar avrupada müslümanlara yaptıkları ortada daha bu günlerde orta doğuda yaşananlar ortada, orta asyada kardeşlerimize yapılanlarda malum ve kitle imha silahlarını biz değil onlar kullandı ve kullanıyo...artık kendimize gelmemiz gerekmiyor mu?

Son düzenleme:

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
haklısın. Geri kalmış ülkelerde bu dediğin hep yaşanmıştır bizde de yaşandı ve hala o zamandan kalma bazı kafalar bunu yaşatmaya çalışıyo ama artık bazı şeyler çok değişti çok şükür ki. Bak kafan varsa birinciysen falan çok güzel burslar var artık. Devletin ve özel vakıfların verdiği. . . İnan çok rahat edersin. . .mesela ben tubitak bursu alıyorum aylık 750 tl kadar. Ev kiramda çıkıyo cep harçlığımda. . . Patent için her başvurumda tüm masraflar devletten bi de üstüne 1000 tl alıyorum. . .bunlar çıkalı daha bi kaç sene oldu. . . Şayet birinci falan olduysan vakıflarin inanılmaz bursları var. Devletin verdiği kredi bursa dönüşüyo ayrıca. . . Şayet dediğin gibi birinci falan olduysan 3500 tl ye kadar aylık burs alma imkanın var ve okulda bedava isterse özel olsun. . . Yurtdışı master ve doktora için sadece devletten 1500 dolar dan fazla burs alabiliyorsun. . . Neyse işte . . . Yani artık bu kadar ümitsiz olma lütfen buka. . Bak ümitsizlik haramdir ayrıca. . . Her zaman ümitvar olmalıyız. Avrupa diyorsun ya mesela ben o kanlı ve iğrenç rahatlığı ve bedelini başkalarının ödediği özgürlüğü istemem asla. Onlar afrikadaki aç insanlar sayesinde zenginler, asyadaki zavallı insanlar sayesinde özgürler ve amerika kıtasında ki soydaşlarimiz(kızıl derililer) ve mayalar aztekler inkalar sayesinde bu kadar rahatlar şuan. . . Sakin bana onlar çağdaş uygar iyi insanlar falan deme..asıl bizim insanımiz hak ediyo bu güzel sözleri. . Çünkü biz 600 sene durduk onların sömürdügü topraklardan. Kimseye turkceyi öğretmedik asimile edip sömürmedk o insanlari. . Ama onlar 20 sene de dillerini de kültürlerini de zorla soktular damarlarına,bi virüs gibi yayıldılar sonra, pis bi hastalığın çekip gitmesi gibi de herşeyleri bitince çekip gittiler. . . Şimdi afrikanin yarısı ingilizce yarısı fransızca konuşuyo hala. Sakin bana "ama onlar artık yok bunlar torunları ve . . . " deme çünkü daha düne kadar avrupada müslümanlara yaptıkları ortada daha bu günlerde orta doğuda yaşananlar ortada, orta asyada kardeşlerimize yapılanlarda malum ve kitle imha silahlarını biz değil onlar kullandı ve kullanıyo...artık kendimize gelmemiz gerekmiyor mu?

işte sen senin gibiler avrupaya kufreder ama suan da bana yazdıgın yazıların hepsi avrupa icadı o zaman avrupalıların yaptıkları cep telefonunu kullanma bilgisayar kullanma unıversıte derslerının hepsı avrupada yazılmıs okuma sen devletten burs almaya devam et ne dıyım....

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Avrupa icadı mi ? Biraz araştır sonra yine konuşuruz sen eksiksin baya.buarada hayatımda hiç torpil yapmadım almadım peki sen aynı şeyi iddia edebiliyor musun buka. Sen ve senin gibi örümcek zihinli sürekli karalama ve taş atma düşüncesiyle yaşayan cahil insanlar artık bilmeli ki taş at izi kalsın mantığı artık tutmuyo. O geçen asır da kalmıştı . . . Saygılar

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Avrupa icadı mi ? Biraz araştır sonra yine konuşuruz sen eksiksin baya.buarada hayatımda hiç torpil yapmadım almadım peki sen aynı şeyi iddia edebiliyor musun buka. Sen ve senin gibi örümcek zihinli sürekli karalama ve taş atma düşüncesiyle yaşayan cahil insanlar artık bilmeli ki taş at izi kalsın mantığı artık tutmuyo. O geçen asır da kalmıştı . . . Saygılar

Bence sen birazda burs al ve biraz daha oku çünkü TAŞ AT İZİ KALSIN DEYİMİNİ DOĞRU YAZ BAK BEN YAZIM ÖĞREN ÇAMUR AT İZİ KALSIN DENİR ONA ÖRÜMCEK DEMİŞKEN ÖRÜMCEK SENDEN DAHA HAYIRLI BİR CANLIDIR BUNU UNUTMA....