Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu ne!?.. ortada fol yok yumurta yok, millet birbirine girmiş..

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kaydımı silin bu siteden...

Son düzenleme:

eswerrr

🌱Yeni Üye🌱
Konu tl'nin simgesi ama hemen hemen tüm sayfaları okudum ve herkesin işi birbirine girmiş bu ülkede yaşıyorsak bana göre devleti sevende çıkacak sevmeyende sistemi sevende çıkacak sevmeyende bu normal fakat bu ülkede yaşıyorsak bu ülkenin şartlarına aşışmak lazım yoksa mutsuz yaşarsın .Burda herkes grafiker olduğunu iddia ediyor.Herkes derken istisnalar var ama çoğu kişi burda birbirine girmiş konu tl simgesi diye açılmış ben yeni bir üyeyim yani yeni yeni sitede fazla dolaşmaya başladım ve bir konuya giriyorsam orda o konuyla ilgili fikir alışverişi ve konu üzerine tartışmalar,rekabet gormek isterim fakat çoğu cahiliyet kültür tartışmasına girmiş şahsi biçimde.Biz önce kendi milletimize saygı duyalım.Neyi bölemiyorsunuz burda konu neyse o konuşulsun boş boş konuşulmasın konu grafik,tasarım rahatsız oldum açıkçası sitenin bu durumundan bu siteye yakışmıyor böyle tartışmalar.Bana düşmez belki ama ben içimden geçenleri paylaşmak istedim kimseye kötü sözüm yada yorumumda kişiye karşı artniyetlilik yokru.İyi çalışmalar herkese..

eswerrr

🌱Yeni Üye🌱
Burası sadece grafikerlerin olduğu bir site olduğunu düşünürdüm.Burda herkes birilerine birşey kanıtlama çabasında burda devlet adamlarıda varmış.Üyeliğim silinsin.Sitenin amaçları farklı.Ayrıca dipnot ne işle meşguksünüz skyfox bilmiyorum ama size kendimi kanıtlama çabamda yok ben yaptıklarımla kendimi biliyorum zaten .Siz herkeste bir artniyet arıyorsanız gidin başakasıyla uğraşın.Benim sınıfımdada sizin gibi çok bilgili bir arkadaşım vardı osmanlı tarihçelerine kadar herşeyi bilir konuşmasınıda çok iyi bilirdi cümleleri falan çok düzgündü şuanda bir ayakkabıcıda tezgahtar benim 5 tane alışveriş merkezim var.Burda iddialısınız madem yeni bir logo arıyorum bir kaç tasarım yaparsınız bana iyi günler.E harfi ile başlayan forum istanbul tarzı logolar.İyi günler herkes işini yapsın.Üyeliğimde burdan silinirse iyi olur.Burdan grafik ögrenilmez burası muhabbet etme yeri.

eswerrr

🌱Yeni Üye🌱
Ben sitenin amaçları dışına çıkılmasın üyeler kendi aralarında başka konularda tartışmasınlar istedim sizse şu cümlenize güldüm gibi yorumlar yapmışsınız.Şimdi size ne sorun oldu bu yorum onu anlamadım.Neyse zaten bir iki yorum yaptım onada siz parladınız anlamadım bekliyodunuz herhalde biri yorum yapsada atlasam diye.İyi günler.

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben sitenin amaçları dışına çıkılmasın üyeler kendi aralarında başka konularda tartışmasınlar istedim sizse şu cümlenize güldüm gibi yorumlar yapmışsınız.Şimdi size ne sorun oldu bu yorum onu anlamadım.Neyse zaten bir iki yorum yaptım onada siz parladınız anlamadım bekliyodunuz herhalde biri yorum yapsada atlasam diye.İyi günler.

Kesinlikle ve sonuna kadar haklısınız..
skyfoxun mesajında ki ünlem işaretine bastıktan sonra yönetime yazdığım mesaj aynen söyle:

BU TARZ ÜYELERİN(SKYFOX GİBİ) SİTEYE VERDİĞİ ZARAR GÖZ ARDI EDİLMEMELİ..BİNLERCE MESAJ ATIYORLAR AMA Bİ O KADAR KİŞİNİNDE SİTEDEN UZAKLAŞMASINA SOĞUMASINA NEDEN OLUYORLAR.BİR ÇOK ARKADAŞIMI SİTEYLE TANIŞTIRDIM VE HEP AYNI TEPKİYİ GÖRDÜM..ONLARDA TIPKI BU KONUDA Kİ ARKADAŞ GİBİ(eswerrr) GRAFİKERLİK DIŞINDAKİ KALİTESİZ MESAJLARDAN DOLAYI SİTEDEN AYRILMAK İSTEDİ VEYA Bİ DAHA GİRMEDİ.BURDA SKYFOX GİBİ ÜYELERİN YAZILARININ GRAFİKERLİKLE Bİ ALAKASI YOK BURASI SİYASET MEYDANI DEĞİL BEN SKYFOX A VE ONUN GİBİ İŞİ GÜCÜ İNTERNETTE MİLLETE AKIL DAĞITMAK(!) VE SİYASET YAPMAK OLAN BİR ÇOK "YIĞIN"A BURADAN SESLENİYORUM VE SİYASETE ATILMALARINI TAVSİYE EDİYORUM AMA LÜTFEN BİZİ RAHAT BIRAKSINLAR VE İSTERLERSE KILIÇDAROĞLUNUN YADA ERDOĞANIN VEYA BAŞKA BİRİNİN ETEĞİNE SARILIP SÜRÜKLENSİNLER... YETER Kİ , HER GÜN İŞİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN SİTEYE GİRDİĞİMİZDE ONLARIN (BANA GÖRE) SAÇMA SAPAN FİKİRLERİNİ OKUMAK ZORUNDA KALMAYALIM -Kİ BEN KALMAKTA İSTEMİYORUM ARTIK BÖYLE KÖTÜ Bİ DURUM ALTINDA, TIPKI BİR ÇOK ÜYE GİBİ... SONUÇTA BİZLERDE POTANSİYEL BİRER ÖZEL ÜYEYİZ , TABİ TÜM ÜYELERE EŞİT VE ADİL DAVRANILDIĞI ŞİMDİ BU KONUDA İSPATLANIRSA :D...NEYSE, GEREĞİNİN YAPILMASINI İSTİYORUM SİZLERDEN EN AZINDAN BİREBİRDE KONUŞULABİLİR BU ARKADAŞLARLA BELKİ BU KONU VE AZ ÖNCE ANLATTIKLARIM AKTARILABİLİR...YOK SİZE GÖRE HATALI DÜŞÜNEN BENSEM LÜTFEN BENİ DE UYARIN VE BİLGİLENDİRİN, ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER SAYGILAR.

Sizlere de tavsiye ederim ben hergün günde en az 5-6 defa TL simge yarışmasını takip ediyorum sitesinden, her hafta Merkez Bankası yarışmalar sekretaryasını arıyorum telefonla ve 2-3 güne bir e-mail gönderiyorum..bence bu işin peşini bırakmamalı ve çok sayıda e mail göndermeliyiz kuruma.. saygılar.

Son düzenleme:

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
espiriden anlamayacağını biliyordum zaten bu yüzden de ":D" gülücüğünü koydum :D neyse aldığım bi duyuma göre yarışma iptal edilebilirmis arkadaşlar.hayırlısı bakalım geçmiş olsun hepimize şimdiden :D

Son düzenleme:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Dikkat!!!!!!!

Yine hortladı..... :D:D:D:D:D:D

falqon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Türk Lirası'nın simgesini Şubat'ta açıklayacağız

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dolar, Avro ve Yen'de olduğu gibi Türk Lirası'nın da tarihte ilk defa bir simgesi olacağını, bunu Şubat ayında açıklayacaklarını söyledi. TL'nin simgesi için cezaevlerinden bile öneri geldiğini, 8 bin başvuru aldıklarını ifade eden Başçı, "Türk Lirası'nın yeni simgesi fiyat istikrarını perçinleyecek." dedi.

dual_head_eagle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
8000 basvuru ilk etapta 6000 tanesi kafadan elenmis olmali ilk bakista. Neyse aciklasinlar da en azindan merakimiz gecsin.

uurbocee

🌱Yeni Üye🌱
NTV'de Oğuz HAKSEVER abimizin az önce sunduğu habere göre 2 hafta içinde simge açıklanıyor... Demek ki seçilen bir simge var :) Haydi bakalım, kimin tasarımı herkesin cebinde gezecek? :))

shoresh

🌱Yeni Üye🌱
bence

bence kazanan aramızdan biri olsaydı şimdiye kadar haberi olurdu. en azından bir basın toplantısı yapacaklar, belki de bir törenle tanıtacaklar, e haliyle önceden kazanan yarışmacı bilgilendirilir, haber verilirdi diye düşünüyorum. tabi dedikleri gibi simge seçimi son aşamaya gelmişse, yok eğer hala o değil bu, bu değil şu diye elemeyi geçmemişlerse diyecek bişey yok tabi. ben şahsen umudumu yitirdim. kazananın bu siteden biri çıkmasını çok isterim.

CanSuTnsk

🌱Yeni Üye🌱
açıklanacağı tarihi bilen varmı? Ertelendi deniyor ama net bi tarih bulamadım hiçbir yerde

dual_head_eagle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
açıklanacağı tarihi bilen varmı? Ertelendi deniyor ama net bi tarih bulamadım hiçbir yerde

TCMB.GOV.TR adresini kontrol etmeniz yeterli. Net tarih verilse ilk orada duyuru yapılır çünkü. Ama Mart'a kalacağını sanmıyorum en geç Subatın sonunda açıklanır.

gp ahsi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Türk Lirası’nın simgesini Şubat’ta açıklayacağız

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dolar, Avro ve Yen’de olduğu gibi Türk Lirası’nın da tarihte ilk defa bir simgesi olacağını, bunu Şubat ayında açıklayacaklarını söyledi. TL’nin simgesi için cezaevlerinden bile öneri geldiğini, 8 bin başvuru aldıklarını ifade eden Başçı, “Türk Lirası’nın yeni simgesi fiyat istikrarını perçinleyecek.” dedi.

Cihan Network TV üzerinden yerel kanallarda yayınlanan Anadoluda Sabah programının Başkent Konukları’na katılan Erdem Başçı, Davos’ta Türk ekonomi yönetimine bakış, kuruş kullanımı, Türk Lirası’nın simgesi, enflasyon, kredi kartı borçları üzerine önemli açıklamalar yaptı. Davos’ta Türkiye’den giden yetkililere çok farklı gözle bakıldığını söyleyen Başçı, “Türkiye’de durum diğer ülkelerden çok farklı. Biz daha ziyade gelişmekte olan ülkeler sınıfına giriyoruz. Bütçe disiplini ve mali disiplin açısından gayet iyi. Büyüme gayet iyi gidiyor bu ülkelerde. Hem Türkiye’nin hem gelişmekte olan ülkelerin genelinin durumlarının oldukça farklı olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni gelişmekte olan ülkeler geçmişte farklı krizler yaşadı. Oralardan pek çok dersler çıkardılar. Çıkardıkları derslerden aldıkları sonuçta çok dikkatli titiz duruş sergiledikleri için gelişmiş olan ülkelerin problemlerinden uzaklar. Bunun yansımalarını gördük aşağı yukarı Türkiye’ye has diye düşünebiliriz ama gelişmekte olan ülkelerde olumlu.” diye konuştu.

TURİSTLERE KURUŞ YETİŞTİREMİYORUZ, VATANDAŞ SON KURUŞUNA SAHİP ÇIKSIN

Türkiye’de kuruş kullanımında yaşanan aksaklıkları kabul eden Başçı, kuruş kullanımı konusunda çaba göstereceklerini söyledi. 2012 yılından itibaren bilinç oluşturmak için çalışmalar yapacaklarını dile getiren Başçı, dükkanların kasalarında kuruş bulunmadığını, vatandaşın da çoğunun para üstü olarak kuruş talep etmediğini dile getirdi. Dünyanın en yüksek gelirine sahip ülkeler de bile insanların paralarının üzereni geri istediğine dikkat çeken Başçı, “Yabancılar 1 cent’i geri isterler. Kuruşla ilgili problem önemlidir. Son kuruşuna kadar herkesin bir yerde parasına sahip çıkması gerekir. Merkez Bankası olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bakın enteresandır. Turistlik bölgede Antalya’da şube müdürümüz kuruş yetiştiremediğini bize söylüyor. Turist 1 kuruşu istiyorsa bizim vatandaşımız neden istemiyor. Bunu zaman içinde değiştirmek gerekecek.” çağrısı yaptı.

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN TL’NİN SİMGESİNİ GÖRECEK Mİ?

Uluslar arası piyasalarda kabul gören paralardaki simgelere benzer, Türk Lirası’nın da bir simgesi olacağını belirten Başçı, TL simgesi için 8 binden fazla başvuru aldıklarını dile getirdi. “Titiz çalışma sona yaklaştık. Onay süreçleri var. Şubat ayı içinde açıklama yapacağız.” biyen Başçı, bir ülkenin ömründe bir defa simge seçeceğini bu yüzden kılı kırk yararcasına çalıştıklarını vurguladı. Başçı, “Eğer simge tutarsa ilelebet doların avronun Japon yeninin olduğu gibi Türk Lirası’nın da simgesi olacak. Bu fiyat istikrarının perçinlenmesi olarak düşünülebilir. Yakın zamanda iyi haber gelecek.” şeklinde konuştu.

“Tür Lirası’nın simgesini devlet büyükleri Cumhurbaşkanı Başbakan görecek mi?” sorusuna Başçı, “Çok titiz çalışma yürütüldü. O konuda yetkili Banka Meclis’imiz Onla ilgili acele etmeyelim. Öyle bir çalışma yürütüyoruz. Açıklamalar konusunda güzel bir çalışma yapılacak. Merak uyandırdık. Daha ileriye gitmeyelim. Orada bırakalım.” cevabını verdi.

erkansali

🌱Yeni Üye🌱
arkadas ocak sonu dediler mart ayı geliyo, acaba cok kaliteli calısmalar var da mı elemeyi uzun tuttular bu kadar,yoksa gundem cok yogun bekletiyolar ...

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Jürinin bu kadar ağır çalışması kabul edilemez . . .