Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması

serosez

🌱Yeni Üye🌱
yarışmanın sonucu belli aslında beyler.." birinciliğe layık eser görülmediği takdirde,TCMB ödül hakkını saklı tutar" ibaresinde olduğu gibi,binlerce çalışma arasından birinciliğe layık eser bulamayacaklardır muhtemelen :)

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
yarışmanın sonucu belli aslında beyler.." birinciliğe layık eser görülmediği takdirde,TCMB ödül hakkını saklı tutar" ibaresinde olduğu gibi,binlerce çalışma arasından birinciliğe layık eser bulamayacaklardır muhtemelen :)

bence öyle olsaydı şimdiye kadar sitede bunu duyururlardı ... karar veremediler belkide henüz... dediğim gibi karar açıklmanın son günü aslında 31 ocak 2012 dir.

X_US

🌱Yeni Üye🌱
İnsanlarla oyunmu oynuyor bunlar. Onca zaman sürecinde hala seçim yyapılmamış olması tuhaf. kötü düşünmek istemiyorum ama sanırım gönderilen çalışmalardan esinlenerek bir şeyler yyapılacak, sonuçta kendi seçtikleri birine bu ödül verilecek.

serosez

🌱Yeni Üye🌱
konuyla ilgili mail attım ,cevap tatmin edici olmasada gecikmeden geldi ;

Sayın Serhat ......,

TL Simge Yarışması'na ilişkin duyuruları Bankamız Genel Ağ sitesindeki "Basın Duyuruları" ya da "Yarışmalar" bölümlerinden takip edebilirsiniz.

Yarışmaya göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası
İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü
Kamuoyu ile İlişkiler Müdürlüğü

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
19 Aralık 2011 değilmiydi?
bu nerden çıktı?

6.3. Ödüle layık görülen tasarımlar, başvuru tarihi bitiminden itibaren en geç üç ay içinde değerlendirilerek Banka Genel Ağ sitesinde (www.tcmb.gov.tr) kamuoyuna duyurulur. Ayrıca sonuçlar katılımcıların adresine yazılı olarak bildirilir.

şartname de böyle bi ifade var...buradan yola çıkarak sürecin 1 şubat 2012 ye kadar uzayabileceğini varsayabilir.

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
İnsanlarla oyunmu oynuyor bunlar. Onca zaman sürecinde hala seçim yyapılmamış olması tuhaf. kötü düşünmek istemiyorum ama sanırım gönderilen çalışmalardan esinlenerek bir şeyler yyapılacak, sonuçta kendi seçtikleri birine bu ödül verilecek.

aslında sonuçlar bir iki hafta içinde bile belli olabilir ama sanırım juri üyeleri arasında anlaşamadığı bir kaç nokta var ki karar açıklanamıyor..

falqon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
6.3. Ödüle layık görülen tasarımlar, başvuru tarihi bitiminden itibaren en geç üç ay içinde değerlendirilerek Banka Genel Ağ sitesinde (www.tcmb.gov.tr) kamuoyuna duyurulur. Ayrıca sonuçlar katılımcıların adresine yazılı olarak bildirilir.

şartname de böyle bi ifade var...buradan yola çıkarak sürecin 1 şubat 2012 ye kadar uzayabileceğini varsayabilir.

tamam işte
başvuru tarihi bitiminden itibaren
diyor

yani

31 Ekim 2011'den sonra "en geç" üç ay 31 Ocak 2012 olur ve eğer "en geç" olmazsa, buda 19 Aralık 2011 dir

serosez

🌱Yeni Üye🌱
7. Yarışma Takvimi
Başvuru tarihleri: 3 - 31 Ekim 2011
Jüri değerlendirme tarihleri: 1-15 Kasım 2011
Sonuçların açıklanma tarihi: 19 Aralık 2011

burada net bir yargı var zaten..kesin olarak sonuç açıklanma tarihinide vermişler..şartnamede ayrıyeten engeç 3 ay ibaresi var.. bunlardan sadece birisi şartnamede yer alsaydıda o zaman millet olasılık hesabı yapmasaydı keşke,abes bir durum..hadi hayırlısı..

acquaway

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kazanan mektupla bilgilendirilir deniyor, zaten kazanan birisi varsa şu anda çoktan haberdardır. :)

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
anlaşıldı bugün açıklanacağı yok ben vazgeçiyorum siteyi takip etmekten

ayduran

🌱Yeni Üye🌱
Bugün bi doğum günü sürprizi bekliyordum TCMB'den ama olmadı :)

HSNBLR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.venoo.net
Neden halen açıklanmadı bende anlamış değilim :).

Ben sadece bir simgeyle katıldım yarışmaya, çok fazlada ümitli değilim açıkçası. Takvim geçti zaten burada da yayınlayayım simgemi;

Tasarımın Teması: Sonsuza dek yükselecek olan Türk ekonomisinin zirvedeki yeri.

Tasarımın Açıklaması: Logoda kullanılan “Osmanlı Tuğrasında bulunan ve yönetim açısından Millet, Devlet ve Hâkimiyet anlamına gelen” üç TUĞ görüldüğü üzere soldan sağa, yukarı basamak şeklinde; dünyaca kabul edilmiş olan “SONSUZLUK SEMBOLÜ” üzerinde konumlandırılmıştır. Bu sonsuza kadar sürekli yükselmekte olan bir ekonominin sembolüdür. Tasarıma flu şekilde bakıldığı zaman sol ve sağ tarafta birbirine bakan hilallerin belirdiğini görebileceksiniz. Ayrıca dünyada kullanılan hiçbir para sembolünü çağrıştırmamaktadır. Neden çağrıştırsın ki? Kültürümüze has figürlerimizi modern çağ figürleriyle harmanlayarak hiçbir sembole özenmeden kendi sembolümüzü yansıtan bu tasarım aynı zamanda; Dolar, Euro kadar elle kolaylıkla yapılabilecek kadar sade, anlamlı ve basittir.

tl.jpg

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Neden halen açıklanmadı bende anlamış değilim :).

Ben sadece bir simgeyle katıldım yarışmaya, çok fazlada ümitli değilim açıkçası. Takvim geçti zaten burada da yayınlayayım simgemi;

Tasarımın Teması: Sonsuza dek yükselecek olan Türk ekonomisinin zirvedeki yeri.

Tasarımın Açıklaması: Logoda kullanılan “Osmanlı Tuğrasında bulunan ve yönetim açısından Millet, Devlet ve Hâkimiyet anlamına gelen” üç TUĞ görüldüğü üzere soldan sağa, yukarı basamak şeklinde; dünyaca kabul edilmiş olan “SONSUZLUK SEMBOLܔ üzerinde konumlandırılmıştır. Bu sonsuza kadar sürekli yükselmekte olan bir ekonominin sembolüdür. Tasarıma flu şekilde bakıldığı zaman sol ve sağ tarafta birbirine bakan hilallerin belirdiğini görebileceksiniz. Ayrıca dünyada kullanılan hiçbir para sembolünü çağrıştırmamaktadır. Neden çağrıştırsın ki? Kültürümüze has figürlerimizi modern çağ figürleriyle harmanlayarak hiçbir sembole özenmeden kendi sembolümüzü yansıtan bu tasarım aynı zamanda; Dolar, Euro kadar elle kolaylıkla yapılabilecek kadar sade, anlamlı ve basittir.

tl.jpg

başarılı bir çalışma tebrik ediyorum.. madem takvim geçti artık , herkes paylaşmalı tasarımlarını...diğer arkadaşlara duyurulur:)

shoresh

🌱Yeni Üye🌱
Sayı: 2011 – 82
19 Aralık 2011

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI TARAFINDAN DÜZENLENEN
"TL SİMGE YARIŞMASI" SONUCUNA İLİŞKİN BASIN DUYURUSU

Bankamız tarafından Türk lirasına kazandırılan itibarın perçinlenmesi, dünyada bilinirliğinin artırılması ve yazılışının kolaylaştırılması amaçlarına yönelik olarak Türk lirasını anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere bir "TL Simge Yarışması" düzenleneceği 8 Eylül 2011 tarih ve 2011-54 sayılı basın duyurusu ile kamuoyuna duyurulmuştu.

Yarışma sonuçlarının 19 Aralık 2011 tarihinde açıklanacağı belirtilmiş olmakla birlikte, Bankamıza ulaşan çok sayıda başvurunun değerlendirme süreci devam etmekte olduğundan yarışma sonuçları ileri bir tarihte duyurulacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.