Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yeni yaptıgım Katalog Kapagı Yorum Ve Öneri

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar yeni yaptıgım M etal firması için katalog kapaı ön ve arka olarak tasarladım yorumve önerilerinizi bekliyorum

sade( resimsiz birşey olsun istemişti) oyuzden tek sayfa kullandım dışı siyah içi beyaz firma logosu ve renkleride siyah beyaz ve kırmızı
M etal işi yaptıgından gri tonlamaları kullandım genel olarak..

tşkler şimdiden

Katalog.jpg

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok karışık gözüküyor ama renkler çok hoş ama emeğine sağlık kolay gelsin...

birajans

🌱Yeni Üye🌱
olmaz arkadas vallahi olmaz cok karisik yani üzerinde uygun ****l yazmasa ****l anlatan bir kapak olduğunu kimse anlamaz marka ismini isi yaptıktan sonra koy koymadan önce sor bu neyi anlatıyor diye ozaman anlasılır isin nasıl olduğu
sade daha sade lütfen

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
olmaz arkadas vallahi olmaz cok karisik yani üzerinde uygun ****l yazmasa ****l anlatan bir kapak olduğunu kimse anlamaz marka ismini isi yaptıktan sonra koy koymadan önce sor bu neyi anlatıyor diye ozaman anlasılır isin nasıl olduğu
sade daha sade lütfen

:):) anlamıyorum sizi adam resim istemiyor ve ordaki vektörler M etal ile hemen birebir yani yuvarlak demirler kare demirler
oval yada köşeli demirler satıyor

ve sattıgı m etali anlatan tek şey gri ton m etalin kendi rengi

resim koymadan vector olarak m etallerimi çizmeliyim sizce ? :)

sade derken objeleri kast ediyorlar sanırım

ne ise ben yaptım müşteride begendi sadece m etal yazmasa m etali anlatan bişey yok demişsiniz eger sattıgı ürünleri görseniz öyle demezdiniz sanırım ama yinede yorum için tşk ederim ( satıgı ürünler gri bakır ve alüminyum renklerinde ki m etallar ve yuvarlak oval köşeli vs... )

içide beyaz gri kırmızı agırlıkta bu arada
ve mat selefon olarak basılacak ..

Arkadaşlar flood gibi olacak ama düzenleme saati bitmiş son yazdığımın :(

şu linkide eklemek istemiştim
Flood için şimdiden üzgünüm

resmin daha büyük hali için
aşağıdaki linkten bakabilirsiniz

daha net detayları görebilmek için..

https://img85.imageshack.us/img85/8149/katalogssssa2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

sevcan-grafik

🌱Yeni Üye🌱
eline sağlık güzel olmuş ama bence parlak selefon olmalı zeminde düz siyah olmalı kanaatimce

muar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş bu çok çocuksu olmuş...
çalışmada hiç bir estetik yok
karman çorman herşey birbirine girmiş.

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeş bu çok çocuksu olmuş...
çalışmada hiç bir estetik yok
karman çorman herşey birbirine girmiş.

Aslında tamamen vectorlerden oluşan bir çalışma :)

ama herturlu yoruma açığız sonçta ayrıca müşteri begendiği için kaygım yok içim rahat yani ben
yaptıgım bu çalışmayı sizlerle paylaim istedim yinede...

Çünkü bana getirdiği örneklerde ... sadece demir resimleri, ve demirler için yazılar olan hiç bir şekilde estetik durmayan şeylerdi farklı olsun istiyorum dedi
aklıma böyle birşey geldi çalıştım ve sizinle paylaştım ::)

yinede yorumlar için tşk ederim sizlere ( aslında sattıgı ürünleri görseniz çokta karman çorman olmadıgını anlayacaksınız )

birde şuvar malum bazıları sanattn ve sanatçıdan anlamaz müşteri olarak yani adam istiyorki ürünün kapagında her urunum olsun hemde büyük resimler olsun yada benzer şey ürünlere bakıyorsunuz gri ve sarı demirlerden oluşuyor e bakıyorsunuz fiirma logosuda kırmızı vs.. gelde uydur ben bu kadar uydurabildim .. çok begendi..
deidğim gibi tşkler yorumlar için cvp yazdıgıma bakmayın dikkate alıyorum hepsini :)

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Halen bizim forumda da üye olan bir arkadaşımızın bir sözü aklıma geldi.. "ne zmaan kendi ajansımı açtım, Önceliği paraya değil işe verdim, her müşterinin işini kabul etmemeye başladım,işte o zman sanatsal özelliği olan.. içimdeki özgür tasarım ruhunu yansıtmaya başladım, tepemde dikilip şuraya da şunu koy buraya da renk ver diyen insanlardan uzağım ve rahatım.. ve ararnan adam oldum" der... Bence ticari çalışmalarda önemli olan müşterinin yada parayı ödeyecek olanın görüşü.. ama arkadaşımızın işi sanatsal bir iş olsaydı her şeyi diyebilirdik..

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar Buda Kataloğun iç Kısmı

içide Beyaz olacak zemin ..

Bakim içini begenecekmisniz ..

200.jpg

Not : buda onay almıştır :):)

sadece bitmesi lazım bütün sayfalar sonra baskıya girecektir çalışma tşkler yorum yazan arkadaşlara..

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Emek verdiğiniz belli, Sadece şunu söyleyebilirim çalışmalarınızda çok fazla materyal kullanmaktan kaçının... Yoksa dikkati bir yere çekemezsiniz... Hertarafı dağılmış altüst olmuş bir eve girdiğinizi düşünün aradığınızı bulmak için yorulmak istemezsiniz.. hemen ordan çıkmak istersiniz... Umarım anlatabilmişimdir..

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Emek verdiğiniz belli, Sadece şunu söyleyebilirim çalışmalarınızda çok fazla materyal kullanmaktan kaçının... Yoksa dikkati bir yere çekemezsiniz... Hertarafı dağılmış altüst olmuş bir eve girdiğinizi düşünün aradığınızı bulmak için yorulmak istemezsiniz.. hemen ordan çıkmak istersiniz... Umarım anlatabilmişimdir..

tşkler dikakte alıcam dediklerini
aslında içi sade bana kalırsa dışarda birz obje var kabul
ama içinde sadece zemin var oda gri bir ton yani göz yormayacak cinsten ...

ne ise tşk ederim

görüşmek dileği
ile..

kAAN_Ozturk_86

🌱Yeni Üye🌱
ön plana çıkarmak istediğiniz yerler kapağın içinde kaybolmuş bence altaki renkler göz alıcı onlara bi çözüm uygulasan çalışman rahatlıcaktır.

wolwocapo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım çok karışık bence detayları azaltsan daha güzel duracağından eminiz.

graphique_77

🌱Yeni Üye🌱
ben de bir sey ekliyeyim: kirmizi yanlis bi secim, sokaktaki bakkal tabelalari kullaniyo bu rengi, daha sofistik bir renk secimi yapmalisin.

dorukan

🌱Yeni Üye🌱
bence gayet iyi bir çalışma eleştirenler piyasa işleriyle kıyasladıkları için karışık buluyorlar niye eleştirdikleri tartışılır tabii denge var ritim var armoni var daha ne olsun eleştrildiği kadar kötü olduğuna inanmıyorum sadece firma çok arka planda kalmış o biraz vurgulanırsa gayet iyi birde arkadaşalar ön ve arka kapak olarak baksalar daha iyi ederler kolay gelsin....

Grafipixel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim diyeceğim şey bu çalışmayı iyi sakla bir hapörlör firmasının işini yapacak olursan ismini değiştir direk sun müşteriye cuk diye oturur. tabi bide ön kapakdaki resmi çıkarmayı unutma. çalışma güzel ama ne yazıkki bencede bir ****l firmasıyla bağdaşmıyor. ama dediğin gibi en güzel iş müşterinin beğendiği iştir gerisi hikaye.

edit: ya forumdaki mesajlarda firma ismi kullanmak sansürleniyor. bunu anlayamıyorum. boy boy katalog broşür kartvizit çalışmalarında çarşaf çarşaf isimleri geçiyor ama iş mesajlarda yazıya dökmeye gelincemi sansürleniyor ona bir anlam veremedim.

sync_up

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ön kapakta zemin üzerine kullandığın yuvarlakların tramını düşürerek görünürlüğünü biraz azaltmalısın bence. Bu şekilde hem göze çarpan karışıklığı azaltmış olursun hem de kırmızı vurgusu daha ön plana çıkar.

Yaptığın çalışma bir dosya tasarımı olduğu için çalışma alanın büyük. Bu büyüklük içinde tramı olabildiğince düşük tutabilirsin (%5 - 7 arası). Daha yüksek tramları kartvizit benzeri küçük boyutlu işlerde kullanmalısın. Benim tahminime göre o tramlamalar %15 civarı olmalı.

Emeğine sağlık...

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalışma güzel fakat bence hedef kitleye hitab etmiyor

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence gayet iyi bir çalışma eleştirenler piyasa işleriyle kıyasladıkları için karışık buluyorlar niye eleştirdikleri tartışılır tabii denge var ritim var armoni var daha ne olsun eleştrildiği kadar kötü olduğuna inanmıyorum sadece firma çok arka planda kalmış o biraz vurgulanırsa gayet iyi birde arkadaşalar ön ve arka kapak olarak baksalar daha iyi ederler kolay gelsin....

bence dogru yaklaşım bu :)

birde diger akadaş kırmızı uymamış demişte firmanın ana rengi logosu kırmızı oyuzden kırmızı kullanıldı tramlara gelince bunu ön ve arka kapak oalrak bakın siz bütün baktıgınız için karışık geliyor bana göre ..
ve mat selafon basılacak öyle getirin gözüüzün önüne oldukça hoş duruyor :)

ama tramlar biraz düşürülebilir belki am ban göre böle hoş oldu ne diyim işte bu kadar :)

ougur

🌱Yeni Üye🌱
Çalışmalarınızın iç kısmı daha bir estetik geldi bana. Kapak kısmı kusura bakma ama çok karışık. Belki background transparan olsaydı daha hoş şeyler çıkardı diye düşünüyorum.

Ellerine sağlık.